تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک حاوی امگا 3

امروزه دستکاری های ژنتیکی و اصلاح دام سبب تغییر در مکانیسم های تولیدی، تغذیه ای و تولید مثلی دام و طیور شده و متخصصان به کمک علم ژنتیک بدون در نظر گرفتن صفاتی چون مقاومت به بیماری ها و سلامت و ایمنی تنها به صفات تولیدی پرداخته اند که این امر مشکلات اجتناب ناپذیری را حتی در زمینه کیفیت فرآورده های تولیدی ایجاد نموده است.
خوشبختانه به کمک علم تغذیه تا حد زیادی میتوان نقص های حاصل از اصلاحات ژنتیکی را که ماهیت فرآورده های تولیدی را تحت تاثیر قرار میدهند، جبران نمود و مقدار پارامترهای سودمند تغذیه ای از قبیل اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی و ویتامین ها را در فرآورده های دامی افزایش داد که سبب عملکرد تولیدی بهتر و تامین سلامت دام وطیور شده و همچنین کیفیت و ارزش تغذیه ای فرآورده های دامی را برای مصرف کننده افزایش می دهد. غنی نمودن فرآورده های لبنی و پروتئینی و و در واقع علاوه بر تامین نیاز انسان به اسیدهای چرب امگا 3 و مواد معدنی ضروری یک نوع مبارزه بیولوژیک با انواع بیماری های شایع و مزمن در جوامع امروزی و بهبود وضعیت تغذیه ای برای مصرف کنندگان بخصوص قشر سالمند و کودک می باشد. گروه تولیدی صالح کاشمر با پیشرو قرار دادن این مهم و نگرشی مثبت نسبت به تغییر الگوی مصرف فرآورده های پروتئینی در ایران اقدام به تولید محصولات فراسودمند نموده است که از جمله میتوان به تولید تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک و حاوی امگا3 اشاره نمود.
 
     مزایای مصرف تخم مرغ امگا  3
  •  از آنجا که امگا 3 جذب کلسیم را افزایش می دهد و رسوب کلسیم را در بافت های استخوانی تسهیل می نماید، سبب درمان پوکی استخوان می شود.
  •  امگا 3 همچنین در درمان افسردگی، خشکی چشم، کاهش دردهای قاعدگی، جلوگیری از تصلب شرائین و کاهش بروز سرطان های سینه، سرطان های تخمدان، سرطانهای پروستات و سرطانهای دستگاه گوارش موثر است. در پیشگیری و درمان آلزایمر، آسم، اختلالات کم توجهی، بیش فعالی، میگرن و آکنه موثر است.
  •  مصرف امگا 3 سبب بهبود توان ذهنی و حافظه، جلوگیری از پیری زودرس، تثبیت انسولین و قند خون، افزایش سطح هورمون رشد و افزایش رشد ماهیچه ها می گردد. مصرف امگا 3 به زنان باردار و شیرده توصیه می گردد، زیرا این ماده در تکامل مغز و دستگاه عصبی نیز نقش اساسی دارد. با مصرف امگا 3 مقاومت بدن در مقابل انواع سرطان افزایش می یابد. امگا 3 کلید هوش کودکان است، در نتیجه مادران باردار باید در هفته یک تا دوبار مصرف نمایند.
  •  امگا 3 باعث کاهش خطر تولد نوزاد نارس می گردد و با افزایش رشد مغز جنین، توان هوشی را در کودکان زیاد می نماید.