معرفی زنجیره

مدير عامل زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ پیشرو صالح کاشمر- آقای قدیر صالحی- در سال 1360 كار خود را با تاسيس يك واحد گاوداري 100 راسي اصيل شيري آغاز نمود كه در حال حاضر این واحد به قوت خود باقي و در حال توليد شير و گوشت ميباشد. ایشان در سال 1378 با راه اندازی شركت خوراك دام و طيور و آبزيان صالح كاشمر، تولید کنستانتره دامی را آغاز نمود که این شرکت در حال حاضر يكي از بزرگترين كارخانجات تولید کننده خوراک دام و طیور در كشور ميباشد. 
قابل ذكر است كه در سال 1378 استفاده از كنسانتره در تغذیه دام متداول نبود و دامداران و گاوداران با مشكلات بسياري براي تهيه خوراك مرغوب مواجه بودند. موفقيت در توليد كنسانتره‌هاي گاوي منجر به كسب عنوان توليد كننده نمونه كشوري در سال 1380 گرديد. در سال 1382 با كوشش و تلاش فراوان شركت صالح کاشمر، خط اول توليد دان آماده طيور با قابلیت تولید دان بسیار با کیفیت در این شرکت نصب گرديد که منجر به رواج مصرف دان آماده طيور در سطح كشور گرديد. در سال 1383، اين شركت موفق به دريافت استانداردهاي دان طيور و خوراك گاو شيري و استاندارد بين المللي ايزو 9002 در توليد خوراك دامي و طيور براي اولين بار در كشور گرديد. در سال 1385 از طرف اداره استاندارد به عنوان واحد نمونه كيفيت معرفي شد؛ در سال 1386 از طرف اداره كار به عنوان واحد نمونه كار آفريني استاني معرفي گرديد و در سال 1387 به عنوان توليد كننده نمونه استاني از طرف سازمان صنايع و معادن خراسان رضوي معرفي گرديد.
با توجه به اهميت بسته بندي محصولات و توليد بالاي خوراك آماده در مجتمع كارخانجات صالح كاشمر و همچنين دغدغه عدم دسترسي به کیسه های پلی پروپیلن (PP) در منطقه در سالیان گذشته، واحد بازرگاني داخلي صالح كاشمر در شهريور ماه 1385 خط دوخت و چاپ كيسه را راه اندازي نمود. اين خط با توان توليد روزانه 30.000 تخته كيسه در شبانه روز در زمينه توليد كيسه P.P و لمينت با انواع رنگها و وزن‌هاي مختلف، تامين كننده كيسه مورد نياز انواع محصولات توليدي اين مجتمع و ساير كارخانجات منطقه مي‌باشد. در سال 1388 خط اول توليد فول فت سويا براي اولين بار در كشور در اين كارخانه نصب گردید. شروع توليد اين محصول باعث صرفه جوئي ارزي بسياري براي كشور گرديد. همچنین در سال 1390 شركت خط جديد توليد مكملهاي معدني و ويتامينه، خط توليد كنسانتره آجيلي و خط توليد خوراك كامل به شكل كيوب را نصب نمود و هم اكنون بيش از يك صد نفر در اين مجتمع بصورت مستقيم مشغول بكار ميباشند. 
هدف زنجیره پیشرو صالح كاشمر همواره توليد محصولاتي با كيفيت بالا با بهره گیری از دانش و تكنولوژي روز دنيا ميباشد؛ لذا اين شركت با جذب نيروهاي متخصص و همكاري با دانشگاهها و مراکز علمی و پشتيباني بسياري از پايان‌‌ نامه‌هاي دانشجويي و اجراي طرح‌هاي پژوهشي و علمي توانسته توليدات بي رقيبي را عرضه نمايد. همچنين اين شركت داراي آزمايشگاه كنترل كيفيت مجهز و گروه تحقيق و توسعه (R&D) متشکل از متخصصين داراي درجه دكتري، كارشناسي ارشد و كارشناسي در زمينه‌هاي دام، طيور، شيمي و صنايع غذايي ميباشد. این زنجیره درحال حاضر با در نظر گرفتن نياز كشور و شهرستان، طرح‌هاي شايسته‌اي را در دست احداث دارد كه در آينده نزديك اخبار مربوط به آن اعلام خواهد گرديد.